mob 09122619227-02633316709
location کرج - کمالشهر جاده قزالحصار(بلوار پیام) رو به روی پمپ بنزین - پلاک 547 - شیلنگ آبرسان مروارید
گروه خبري : آخرین اخبار
تاريخ انتشار : 1397/02/29 - 12:28
كد :2

تجربه ها و نکته ها درباره شیلنگ های صنعتی

شیلنگ صنعتی یا هیدرولیک شیلنگی است که تحت فشار بالا، از پلاستیک ترکیبی (سینتتیک)، پلاستیک ارتجاعی در برابر حرارت و یا تفلون تولید شده و کار انتقال سیالات را برای انتقال نیرو به ماشینهای هیدرولیک بر عهده دارد.

شیلنگ صنعتی

شیلنگ صنعتی یا هیدرولیک شیلنگی است که تحت فشار بالا، از پلاستیک ترکیبی (سینتتیک)، پلاستیک ارتجاعی در برابر حرارت و یا تفلون تولید شده و کار انتقال سیالات را برای انتقال نیرو به ماشینهای هیدرولیک بر عهده دارد.

مشخصات شیلنگ صنعتی

استفاده ازماشین آلات هیدرولیکی در اوایل دهه 1940 هنگامی که مهندسین ساختند. سیستمهای هیدرولیک می توانند بسیار کوچکتر (فشرده تر) سبک تر باشند و روغنکاری را به طور خودکار انجام دهند. جنگ جهانی دوم نیز عاملی برای پیشرفت ماشین آلات هیدرولیکی در کاربردهای نظامی به حساب می آمد. با پیشرفت در تولید شیلنگهای هیدرولیکی انعطاف پذیر، راه برای توسعه طیف وسیعی از ماشین آلات جدید و پر قدرت بر پایه فناوری هیدرولیک باز گردد.

ساختار شیلنگ های هیدرولیک

شیلنگهای هیدرولیک از سه قسمت اصلی ساخته شده اند، یک لوله داخلی که مایع از آن عبور می کند. این لوله با پوششی ازسیمهای تابیده شده (با پوشش پلاستیکی) یا سیمهای مارپیچ و یا منسوجات بر پایه نخ مستحکم شده، لایه محافظ سوم بیرونی نقش محافظت در برابر هوا، فرسایش و یا روغن یا مواد شیمیایی را بعهده دارد. شیلنگهای هیدرولیک برای استفاده در کاربردهای ویژه مکانیکی، صنعتی خاص طراحی و یا سفارش داده می شوند. در اکثر موارد شیلنگهای هیدرولیک در سایزهای خاصی و با دارا بودن اتصال کننده های معمول و برای کار در ماشینهای مشخصی، اتصالات مربوط بخود را دارند.

طول عمر شیلنگهای هیدرولیک

شیلنگهای هیدرولیک دائمی نیستند. عوامل متعددی می توانند بر عمر آنها اثر بگذارند. زیاد خم کردن شیلنگ، پیچاندن آن، گره زدن، کشیدن، له کردن و یا خراشیدن سطح آن می تواند عمر شیلنگ را کاهش دهد. دمای بسیار پایین یا بالا در حین کار می تواند باعث ترک خوردن و آسیب دیدن شیلنگ شود. استفاده از سایز و نوع با وزن نامناسب نیز می تواند به آنها آسیب برساند. شیلنگها قبل از اینکه خراب شوند باید تعویض گردند که این نکته در ماشین آلات هیدرولیکی سنگین، ترمزها و ماشینهای هیدرولیکی به توجه ویژه ای نیاز دارد. شیلنگها ممکن است در هنگام استفاده باد کرده باشند، ترک خورده باشند، تاول زده و یا متورم شده باشند و یا شاید درآن زمان عیبی را نشان ندهند. شیلنگها را بر اساس توصیه تولید کنندگان بصورت منظم می بایست تعویض و تا از بروز حوادث جلوگیری شود.

مزایای شیلنگ های هیدرولیک

شیلنگهای هیدرولیک می توانند نیرو را از چندین انس فشار به یک خروجی چند تنی مبدل کنند. با استفاده از شیلنگهای هیدرولیک، ماشینهای هیدرولیک می توانند گشتاوری بسیار قوی با سرعت پایین ایجاد کنند و سرعت و حرکت ماشین را با دقتی بسیار بالا تنظیم کنند. یک پمپ هیدرولیکی یا کمپرسور به تنهایی می تواند از طریق شیلنگهای هیدرولیکی، نیروی لازم را برای بسیاری ماشینهای گوناگون و عملکرد آنها را با سطوح متفاوتی از قدرت در یک زمان را فراهم آورد. ماشینهای پرتوان هیدرولیکی در مکانهایی که بخار اشتعال زا وجود دارد و یا وسایل الکتریکی یا الکترونیکی ممکن است باعث انفجار شوند براحتی کار کنند.

دسته بندی شیلنگها

شیلنگ ها دارای درجه بندی خاصی برای انواع مخصوص به خود است که می توانند بر اساس نوع سیالی که در خود جابجا می کنند، بازده دمایی که در آن کار می کند و میزان فشاری که تحمل می کنند دسته بندی شوند. معمولا این اطلاعات روی شیلنگ یا اتصالات آن چاپ می شود. در برخی موارد روی شیلنگها یک شماره مدل چاپ می شود و بهمراه آنها یک برگه اطلاعات فنی برای انواع مدلها داده می شود.

احتیاط

سیستمهای هیدرولیک برای راه اندازی ماشینها تحت فشار بالا کار می کنند. شیلنگهایی که در فشار بالا عمل نکنند می توانند ضربه بسیار محکمی را (مانند تازیانه) به اطرافیان و یا متصدی دستگاه وارد کنند. بنابراین می بایست بر اساس توصیه تولید کنندگان، آنها را در مواقع مناسب چک و تعویض نمایند.