mob 09122619227-02633316709
location کرج - کمالشهر جاده قزالحصار(بلوار پیام) رو به روی پمپ بنزین - پلاک 547 - شیلنگ آبرسان مروارید

شیلنگ تراز در کمالشهر

مواد ترکیبی این نوع شیلنگ ها از گرانول PVC است و خطری برای محیط زیست ندارد. به ﺍﺑﺰﺍﺭﻯ شیلنگ شفاف گفته میشود که بین ۷ تا ۱۰ میلی‌متر قطر و حدود ۵ تا ۲۰ متر طول دارد. این شیلنگ پلاستیکی به‌ منظور تراز نمودن انواع سطوح همچون کف ساختمان به کار برده میشود. شفاف بودن شیلنگ‌ تراز به‌ این دلیل است که، جهت تعیین تراز سطح در داخل شیلنگ، آب ریخته میشود که برای سهولت در مشاهد سطح این آب، شیلنگ تراز به‌ صورت شفاف در نظر گرفته شده‌ است.
این روش، براساس قانون فیزیک که فشار آب در نقاط هم سطح یکسان است کار می کند. استفاده از شیلنگ تراز به عنوان یکی از روشهای سریع و در دسترس ترازیابی با کمترین امکانات، بسیار متداول است. در ساختمان‌ سازی یکی از مسائل مورد اهمیت، تراز کردن کلیه سطوح است. از گذشته تاکنون روش‌های متفاوتی را برای تراز کردن سطوح مختلف ساختمان به‌ کار می‌بستند اما یکی از بهترین روش‌های ترازیابی که درحال حاضر بسیار متداول گردیده، استفاده از شیلنگ‌ تراز است.

نحوه کار با شیلنگ تراز

از آنجایی که ما در برقکاری ساختمان برای زیبایی کار باید قوطی کلیدها را هم تراز با هم در یک واحد مسکونی نصب کنیم، آشنایی با کار شلنگ تراز برای یک برقکار ساختمان واجب است.
شلنگ تراز یک لوله پلاستیکی شفاف است که از سالهای دور از آن برای پیدا کردن دو نقطه همتراز در ساختمان سازی، نقشه برداری و جاهای دیگر استفاده می شود. با وجود اینکه با پیشرفت علم وسایل راحتتر و سریعتری برای این منظور ساخته شده است، ولی هنوز هم به خاطر قیمت پایین و در دسترس بودن از شلنگ تراز استفاده می شود.
در این وسیله، از یکی از قوانین فیزیک استفاده می شود که می گوید: وقتى در داخل یک شلنگ آب بريزيم، سطح آب در قسمت ابتدا و انتهای لوله در يك ارتفاع قرار مى گيرد. که تصویر زیر این موضوع را به وضوح نشان می دهد.
نحوه کار با شلنگ تراز به این صورت است که ابتدا باید داخل آن را پر از آب کنید، بطوری که از هر سمت آن حدوداً بیست سانتی متر خالی باشد. حتماً دقت کنید که هیچ حباب هوایی در داخل شلنگ باقی نماند. زیرا وجود حباب سبب ایجاد خطا در کار با شلنگ تراز خواهد شد.

خرید شیلنگ تراز در کمالشهر

شیلنگ تراز یکی از انواع شیلنگ می باشد که نوع مواد آن از مواد شفاف است و نخ ندارد و درون آن کاملا مشخص است. کاربرد آن شامل استفاده در بنایی، خروجی آب Drain کولر گازی و دستگاه تقطیر می باشد. همچنین در عملیات ساختمان سازی نیز از این شیلنگ برای ترازیابی دو سطح یا دو نقطه که نسبت به هم دارای پستی و بلندی می باشند، استفاده می شود.
سایز های داخلی شلنگ تراز عبارتند از : 4 – 6 – 8 – 10 – 12 – 14 – 16 میلی متر. همچنین متراژهای مختلفی از این شلنگ قابل خریداری است که می توانند طولی بین 10 تا 200 متر داشته باشند.